Merhaba Ziyaretçi,
Forumdaki Bilgi Ve Linklerden Daha Fazla Yararlanabilmek İçin Forumumuza Kayıt Olmanızı Tavsiye Ediyoruz..

Anasayfa|Univli.com|GaleriSSSAramaÜye ListesiGiriş yapKullanıcı GruplarıKayıt Ol
Bize Artık www.sinavzamani.net Adresinden Ulaşabilirsiniz...

Paylaş | 

'' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
kurtuluş
Misafir

MesajKonu: '' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''   Salı 28 Ekim 2008 - 20:53

AB-D Emperyalizmine hizmet aşkıyla yanıp tutuşan halk düşmanı AKP Hükümeti, “özelleştirme” yahut kaba -fakat Tayyipgillerin ağzından- söyleyişle “babalar gibi satma” planlarında, şimdi de sıra eğitime geldi.

Bilindiği gibi AKP yakın zamanda üniversiteleri, bilim ve eğitim kurumlarını ele geçirmek için “AB-D’nin Gül’ü” marifetiyle Ortaçağcı Şeriatçı Yuzuf Ziya Özcan’ı YÖK Başkanlığına atadı. Bu atama, AKP’nin eğitim konusuna, köklü olarak el atacağının göstergesiydi. Ancak Halkı uyandırmamak istiyorlardı.

Ayrıca, ne demişti Tayyip YÖK Başkanına:

“Aman hocam, dikkat. Bir şey söylersin, ipimizi çekerler.” Böyle de halktan korkarak satılmışlıklarını, halk düşmanlıklarını gizlemeye çalışıyorlardı.

Beklenen oldu. Daha üçüncü haftasında öğrenci ve bilim düşmanı AKP’nin YÖK Başkanı, Gaziantep’te bir öğrencinin:

“Herkes üniversite mezunu olmalı mı?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Hayır olmamalı. Okullar bedava. Hiçbir yerde görülmemiştir. Şunu yapmak istiyoruz: Üniversiteleri paralı yapalım, ihtiyacı olana burs verelim. Hiç olmazsa üniversiteler ayağının üzerinde dursun. Sonra insanlar çalışınca bu parayı geri ödesin. Aynı Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan alınan kredi gibi. ABD'de olduğu gibi mezuniyetten sonra ödesin.”

Bu sözler, AKP’nin, halk çocuklarına ne kadar düşman olduğunu ve eğitimi-bilimi yok etmek istediğini açıkça ortaya koymaktadır. Üniversiteleri, açıkça birer “şirket” öğrencileri de “müşteri” yapmak, bu marifetle de eğitimi özelleştirmek istiyor hain AKP Hükümeti.
AsiBoy
[ YÖNETİCİ ]
[ YÖNETİCİ ]

Erkek
Oğlak Yılan
Katıldığı Yer : Erzurum
Puanı : 0
Rep Gücü : 1027155

MesajKonu: Geri: '' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''   Salı 28 Ekim 2008 - 21:31

Seni Israrla Kınıyorum !

1. si bu forumu neden tercih ettiğin açık seçik ortada hedefin gençler !
2. si Bu foruma ne amaçla geldiğinde açık seçik ortada !

Arkadaşım yazdığın bu konu hakkında seni tatmin edebilecek yanıtlar verirdim ama sen herşeyi iyi biliyorsun ama bildiklerinle değil bildiklerini saptırarak birilerinin adına çalışıyosun !

Sana Şunu söyliyim Bu yazdıklarını AKP yapıyorsa neden halk hala iktidar olarak AKP yi seçiyor da senin saf berrak partini iktidar yapmıyor ?

Halk neye nasıl ne şekilde ve eğriyi doğruyu ayıracak kadar akıllı ve sandıkta da kendi aklının yolundakilerini tercih ediyor.. senin partin iyi bir parti olsaydı seni iktidar yapardı !

Yani halk ne derse o oluyor Wink Boşuna kendini yorma !!

En son AsiBoy tarafından Salı 28 Ekim 2008 - 21:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini gör http://www.univ.hareket-forum.net
serdaradres
Moderatör
Moderatör

Erkek
Kova Kedi
Katıldığı Yer : İSTANBUL
Puanı : 1
Rep Gücü : 23792

MesajKonu: Geri: '' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''   Salı 28 Ekim 2008 - 21:33

Süpersin AsiBoy Sana Katılıyorum Embarassed Budur sunny
Kullanıcı profilini gör http://www.univli.com
Zübeyda
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye

Kadın
Yengeç Ejderha
Katıldığı Yer : ErzuRuM
Puanı : 5
Rep Gücü : 23546

MesajKonu: Geri: '' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''   Çarş. 29 Ekim 2008 - 14:20

tbrikler asiboy katılıyorum Embarassed
Kullanıcı profilini gör http://www.sitem.yok:D
Sponsored content

MesajKonu: Geri: '' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''   

'' ÜNİVERSİTELER PARALI OLMALI! ''
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası